VIANOCE PRE TÝCH, KTORÍ TO POTREBUJÚ - Gatto Matto
Návrat na články
Rodinný koncept inšpirovaný Talianskom

VIANOCE PRE TÝCH, KTORÍ TO POTREBUJÚ

Ľudia
Náš príbeh
Trendy
22. 12. 2023

Tento rok boli adventné nedele v Gatto Matto plné radosti, smiechu a džavotu detí, s ktorými sme sa stretávali u nás, na Ventúrskej. Rozhodli sme sa vniesť kúsok našej typickej pohostinnosti do bežných dní detí, ktoré vyrastajú v detských domovoch v Bratislave. Najväčším darčekom, ktorý môžeme niekomu venovať, je náš čas. Preto sme stavili na zážitky, ktoré deťom zostanú ako milá spomienka na Vianoce 2023. Takýto bol náš program …

INTERAKCIA SO ŠÉFKUCHÁROM
Po úvodnom privítaní sme deti zobrali priamo do srdca reštaurácie, do kuchyne. Celú exkurziu viedol šéfkuchár Jakub Benčo, ktorý deťom ukázal ako to tu chodí, ako sa pripravujú jedlá a odpovedal aj na zvedavé otázky. Deti mali možnosť zapojiť fantáziu a pripraviť si svoju vlastnú pizzu. Spolu so šéfkuchárom roztáčali cesto, ukladali ingrediencie a piekli do chrumkava. Každá jedna bola naozaj na zahryznutie. Deti sa odviazali a cítili sme, že si to užívajú rovnako ako my.

„Nebral som to tak, že pre nich robím niečo pekné, naopak, tie decká urobili niečo pre mňa. Stretnutia, ktoré som s týmito mladými posledný mesiac absolvoval, mi pripomenuli, ako veľmi dokáže jedlo zbližovať ľudí a prečo svoju prácu milujem. Bol to fantastický zážitok!“ hovorí šéfkuchár.

ZÁBAVA PRI HRE
Pripravili sme si pre deti aj súťaž o najlepší dizajn talianskej bruschetty podľa predlohy. „Cieľom bolo čo najviac sa priblížiť vizuálu od šéfkuchára a použiť pritom všetky dostupné ingrediencie ako majonéza, saláma, paradajky, kapary či pažítka. Deti pracovali v tímoch a ich pozornosť sa na malý moment upriamila rovnakým smerom. Mali časový limit, keďže aj kuchári musia vedieť pracovať pod stresom. Bojovalo sa ako o život a víťazov čakala sladká odmena.“ hovorí naša personalistka Viktória Benčová, ktorá s deťmi strávila všetky nedele.

SPOLU PRI JEDNOM STOLE
Spoločný obed sme poňali v talianskom duchu, pri veľkom stole plnom pizze a tiramisu. Zdieľali sme jedlo, debatovali, smiali sa a vtipkovali. Vždy bolo o čom a vždy to bolo perfektné. „Denne obslúžime stovky hostí, ktorí od nás odchádzajú so zážitkom a emóciou. Pri týchto stretnutiach s deťmi sme však išli takpovediac do neznámeho. Priniesli nám absolútne nový, doposiaľ nepoznaný typ energie a detskej úprimnosti. Bolo to veľmi prirodzené a obohacujúce, preto chceme tieto novovzniknuté priateľstvá ďalej prehlbovať.” hovorí spolumajiteľ reštaurácií – Marek Mravec.

ČO BOLO POD STROMČEKOM?
Zábava nekončí, zábava graduje! Ježiško sa tu zastavil o čosi skôr a priniesol deťom darček v podobe výletu do Family parku. Čakajú nás spolu horské dráhy, kolotoče, aktivity na vode i mimo nej. Počkáme si na teplejšie počasie a vyrazíme za dobrodružstvom. Už teraz sa tešíme! Naším darčekom sú slová pani riaditeľky Slávky Oroszovej z Centra pre deti a rodiny Bratislava: „Z celého srdca ďakujeme za úžasný nápad a zrealizovanie obedov počas adventných nedieľ. Deti o tom s nadšením rozprávajú – užili si veľa zábavy a dozvedeli sa zaujímavosti zo zákulisia gastronómie.“

ČO NÁS K TOMU VIEDLO?
Ako hovorí majiteľ reštaurácií – Maxim Blahovec, s úspechom by mala ísť ruka v ruke aj pomoc tým, ktorí to potrebujú. Rozhodol sa pre zážitkovú formu, s ktorou plánuje pokračovať. Dokonca by rád prizval všetkých, ktorí by sa do tejto krásnej myšlienky radi zapojili. „Ak sme inšpirovali aspoň jedného človeka, náš cieľ je splnený. Pamätajte, aj v maličkostiach sa skrýva veľká sila.” hovorí. Rovnako sa ku nám počas druhej adventnej nedele nezištne pridala aj moderátorka a šéfredaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. S dcérkou Sárou s nami absolvovali jedno celé doobedie a ochotne pomáhali pri všetkých aktivitách. Nabudúce to môžete byť práve vy, kto s nami strávi čas. Dvere i srdcia máme otvorené.

Krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov Vám želá tím Gatto Matto …

Odporúčané články